Wednesday, May 29, 2024


Bezpieczna oprawa przemysłowa LED w nowoczesnym zakładzie pracy

Lampy przemysłowe wykorzystujące technologię LED są doskonałym rozwiązaniem oświetlenia hali produkcyjnej lub magazynu. Pozwalają na ograniczenie ilości zużywanej energii elektrycznej,…

By Copywriter , in Ciekawostki , at 13 października, 2022

Lampy przemysłowe wykorzystujące technologię LED są doskonałym rozwiązaniem oświetlenia hali produkcyjnej lub magazynu. Pozwalają na ograniczenie ilości zużywanej energii elektrycznej, a także są gwarancją wysokiej jakości światła. Lampy wykorzystujące diody LED mogą świecić światłem stałym przez bardzo długi czas, nawet w pomieszczeniach, w których występują trudne warunki do pracy.

Lampy LED do zadań specjalnych

Lampa przemysłowa wykonana w technologii LED może sprawdzić się w szczególnie trudnych warunkach w zakładzie przemysłowym. Jest to urządzenie montowane często sytuacji, gdy przedsiębiorstwo chce znacznie ograniczyć zużycie energii elektrycznej. Wymiana tradycyjnego oświetlenia na lampy LED nie może jednak wpływać negatywnie na jakość światła. Oświetlenie powinno działać bezawaryjnie przez długi czas, co z czasem wpłynie pozytywnie na efektywność przedsiębiorstwa. W wielu przypadkach lampy muszą być zabezpieczone szczególny sposób lub odizolowane od zanieczyszczeń występujących w pomieszczeniu produkcyjnym.

Szczególnie trudne warunki pracy

Podczas wytwarzania różnego typu przedmiotu powstają odpady, a także zanieczyszczenia. Z tego względu w zakładzie pracy istnieje potrzeba zabezpieczenia lamp przed negatywnym wpływem środowiska. Oprawa przemysłowa LED powinna zapewnić zabezpieczenie przed wnikaniem różnych ciał stałych, niezależnie od ich rozmiarów. Takie właściwości posiada oprawa wersji hermetycznej. Jest to doskonały sposób na przedłużenie żywotności lamp, a także zachowanie naturalnej barwy światła.

Naturalne światło o dużej jasności

Hermetyczna oprawa przemysłowa LED gwarantuje dokładne doświetlenie wszystkich szczegółów w przestrzeni roboczej. Należy zwrócić uwagę na współczynnik CRI, który powinien wynosić nie mniej niż 80. W takiej sytuacji oświetlenie będzie najbardziej zbliżone do światła słonecznego. W związku z tym tego rodzaju oprawa przemysłowa LED powinna być montowana szczególnie w tych halach produkcyjnych, które ze względu na swój układ nie mają żadnego dostępu do naturalnego źródła światła.

Bezpieczeństwo: higiena i dezynfekcja

Na rynku występuje również oprawa przemysłowa LED w wersji przeznaczonej do pomieszczeń o podwyższonych standardach sterylności. Może być wykorzystywana w laboratoriach, a także podczas produkcji podzespołów elektronicznych. Zabezpieczone w ten sposób lampy mogą być bardzo często czyszczone, a także regularnie dezynfekowane. Oprawa przemysłowa LED w wersji sterylnej jest niewrażliwa na działanie środków chemicznych. Dlatego może być stosowana w wyjątkowo trudnych warunkach pracy, gdy montaż tradycyjnego systemu oświetleniowego jest utrudnione lub związane z koniecznością ponoszenia bardzo wysokich kosztów. W ten sposób firma może skutecznie obniżyć koszty prowadzonej działalności, niezależnie od jej charakteru.

Comments